Mazel, Cuveée Raoul 2023
Mazel, Cuveée Raoul 2023
TOP

Mazel, Cuveée Raoul 2023

Shipping time:
Unkown shippingtime (abroad may vary)
Grapes:
100% Carignan, Rotwein, 0,75L, alc. 12,5% vol.
Allergene:
no added sulfur
15,00 EUR
20,00 EUR per Liter

incl. 19% tax excl. Shipping costs

Customers who bought this product bought also the following products:

Romain Henin - Odysée Pétillante Chapitre 2 - 2023
50% Pinot Meunier, 40% Pinot Noir, 10% Chardonnay,  Champagner, 0,75L, alc. 12%vol.
• Disgorgement 12/2025
59,00 EUR
Piri Naturel, Pet Nat Rot 2022
Dornfelder, Pet Nat, 0,75L, alc. 10% vol.
18,00 EUR
24,00 EUR per Liter
Mazel, Cuvée Mias 2023
100% Viognier, Weißwein, 0,75L, alc. 12,5% vol.
17,00 EUR
22,67 EUR per Liter
La Cave Apicole, Pink is not Red 2024
alter Carignan und junge Syrah, Roséwein, 0,75L, alc. 11,5% vol.
16,00 EUR
10,67 EUR per Liter